Cadillac klub Česká republika

1990 Cadillac Coupe Deville

1990 Cadillac Coupe Deville

Majitel

Jméno:
Zdeněk
Email:
zdenek@cadillac.cz
ICQ:
148275061
Telefon:
602 780 573

Technické specifikace

Výrobce:
Cadillac, divize General Motors
Přesné označení modelu:
Coupe DeVille
Rok výroby:
1990
Místo výroby:
Orion (Michigan, USA)
Počet vyrobených kusů:
2438 ks (oproti 131 717 ks sedanů)
Typ motoru:
90° V8 OHV PFI
Obsah válců:
273 CID (4500 cm3)
Výkon:
132 kW / 180 HP (4400 1/min)
Kroutící moment:
330 Nm (3000 1/min)
Maximální rychlost
185 km/h (el. omezovač rychlosti)
Spotřeba dálnice/město:
9,5/13,3 l/100 km
Vrtání:
3,62 palce
Zdvih:
3,31 palce
Kompresní poměr:
9,0:1
Převodovka:
automatická, elektronická 4st. s overdrivem a viskozní spojkou

Různé zajímavosti

Výbava

Galerie

1990 Cadillac Coupe Deville 1990 Cadillac Coupe Deville

Boční pohled - malé 2dv. kupé (délka 5,14m).

Tradiční masivní chromovaný gril chladiče. Potkávací a dálková světla za jednotným sklem. Přední blinkry zastávají současně i funkci předních obrysových světel, Erb v ratolestech na přední kapotě, symbol automobilky Cadillac.

1990 Cadillac Coupe Deville 1990 Cadillac Coupe Deville 1990 Cadillac Coupe Deville

Obrysová, brzdová a směrová světla v jednom jediném světlometu. Zpátečková světla s vysokým svitem slouží i jako světlomety při parkování ve tmě.

Boční pohled: střešní okno, střešní vinyl jako příplatková výbava.

15" Originální hliníková kola Cadillac, pneu 215/60/15". Všechny emblémy a lišty jsou ve zlatém provedení a pozlaceny 14 k. zlatem jako příplatková výbava.

1990 Cadillac Coupe Deville 1990 Cadillac Coupe Deville 1990 Cadillac Coupe Deville

Rozsvícená brzdová světla. Za tmy při zapnutých světlech svítí i třetí nejspodnější žárovka. Horní dvě žárovky mají mimo svítící funkci i funkci směrových a brzdových světel.

Detailní pohled. Tři žárovky nad sebou. Spodní žárovka je integrovaná s odrazkou, na fotografii září díky použití blesku.
Nápis: Označení výrobce, počet a uložení válců (8 válcu do V), distribuce paliva PFI (Port Fuel Injection) bodové vstřikování paliva do každého válce zvlášť, u Cadillaca poprvé použito právě v tomto roce u tohoto modelu (Coupe i Sedanu).

Zapnutá potkávací světla. Obrysová svítí oranžovou barvou. V obrysovém oranžovém světle jsou dvě žárovky (2+2) jedna pro obrysové světlo a druhá pro blinkr.

1990 Cadillac Coupe Deville 1990 Cadillac Coupe Deville

  1. Boční přední poziční světlo v žluté barvě + integrovaná odrazka ve stejné barvě.
  2. Boční světlomet, který slouží k osvětlení strany vedle automobilu při zapnutém blinkru. (Při odbočování je vidět co je vedle auta).
  1. Zadní poziční světlo v červené barvě + integrovaná odrazka ve stejné barvě.
  2. Označení modelu "CoupeDeVille" ve zlatém provedení (pozlaceno).
  3. Nárazník na pneumatických tlumičích absorbuje náraz bez poškození až do rychlosti 7 mil/hod. (11 km/h) Zákonem daná norma v USA.

1990 Cadillac Coupe Deville

  1. Automatická anténa.
  2. Detailní pohled na střešní vinyl.
  3. Odlesk oblohy na laku a zadním okně.

1990 Cadillac Coupe Deville 1990 Cadillac Coupe Deville 1990 Cadillac Coupe Deville

Kožený interiér, křesla, volant + kůží potažená palubní deska. Sedadla pro 6 osob, 3+3 včetně bezpečnostních pásů.

Čalounění dveří, kůže s emblémem DeVille + spodní látkové čalounění. Ve dveřích červené obrysové světlo + bílé světlo na spodu opěrky pro osvětlení chodníku (není na foto vidět).

Horní boční náhled do interiéru.

1990 Cadillac Coupe Deville 1990 Cadillac Coupe Deville 1990 Cadillac Coupe Deville

Interiér, volič programů automatické převodovky na volantu. Tato konfigurace dává velmi velký prostor pro posádku na předních sedadlech.

Volant s airbagem, retro rychloměr - nezměněn od 70. let.
Max. rychlost 85 MPH (140 km/h) je historický odkaz, který zůstal od 60. let nezměn.
V pohledu je vidět, cestovní počítač (v Evropě nepřesně pojmenovaný jako palubní), ukazatel paliva, ovladací jednotka klimatizace a ukazatel zvoleného programu automatické převodovky (střed).

Rychloměr, po grafické stránce stejný jako v 70. letech. Po dosažení 85MPH (140km/h) se ručička zastaví (elektronický rychloměr, žádný mechanický náhon) a auto pokračuje v akceleraci do 185km/hod kde ho zastaví elektronický omezovač rychlosti. Tuto rychlost je auto schopno udržovat I ve vysokém silničním stoupání. Uprostřed je detailně vidět ukazatel programů automatické převodovky, aktuálně zvolen "P" - parkovací režim.

1990 Cadillac Coupe Deville 1990 Cadillac Coupe Deville 1990 Cadillac Coupe Deville

Cestovní počítač, aktuálně přepnut na průměrnou spotřebu 1/100km a digitální ukazatel stavu palivové nádrže. Dolní černý panel je palubní počítač.

Mírně rozmazaná fotka jednotky klimatizace. Klimatizace je digitální plně automatická. Nelze volit jakým směrem má foukat vzduch (výjimka je přední okno) sama rozhodne kam je nejlepší foukat, tak aby teplota stoupala, nebo klesala rovnoměrně v celém autě. Tento systém je 100% funkční a je konstrukčně zdařený.

Originální radiopřehrávač Cadillac - Symphony Sound (opět mírně rozmazaná fotka).

1990 Cadillac Coupe Deville

Suplemental Inflantable Restraint (S.I.R.) což je jiný název pro airbag. Jiný název pro airbag je zapříčiněný faktem, že General Motors je vynálezcem vzduchového vaku. Byl vynalezen a montován na přání do vozů Cadillac už v 73. roce. Pro finanční náročnost a tedy nezájem zákazníku, byla tato výbava na několik let stažena z nabídky. Zcela vpravém horním rohu je pojistka cruise control (tempomatu) s indikací o aktivaci. Samotný tempomat se poté ovládá na páčce za volantem.

1990 Cadillac Coupe Deville

Napříč uložený motor V8. Cadillac byl první výrobce na světě, který začal seriově takto uložený motor V8 montovat do osobních automobilů.

1990 Cadillac Coupe Deville

Takto vypadá Cadillac ve zpětném zrcátku.

1990 Cadillac Coupe Deville

Naše auta

Nahoru

(c) 2005-2016 Cadillac klub Česká republikawww.cadillac.czcadillac@cadillac.cz

Cadillac klub na ČR Facebooku, USMotors - magazín nejen o amerických autech

 

Stránky provozuje spolek Cadillac klub Česká republika, z. s. Cadillac klub Česká republika není provozován společností Generals Motors LLC ani jinými jejími spolupracujícími subjekty. Tyto stránky nejsou provozovány společností Generals Motors LLC ani jinými jejími spolupracujícími subjekty. Slova "Cadillac" jsou použita pouze k identifikaci stránek a produktů, a neznamenají příbuzenství nebo souvislost s výrobcem, nebo prodejci této značky. Všechny ostatní obchodní značky a jména jsou majetkem jejich vlastníků a jsou použity pouze k identifikaci produktů, a neoznačují nějaké příbuzenství nebo spojitost mezi stránkami a majitelem obchodní značky. Tyto stránky jsou určené pouze k informaci pro členy a příznivce Cadillac klubu Česká republika. Informace na těchto stránkách vyjadřují názory individuálních osob, které nemají odpovědnost za použití těchto informací.