Cadillac klub Česká republika

Výměna bočních zrcátek

1988 Cadillac Seville Elegante

Boční zpětná zrcátka jsou elektricky řízená, vyhřívaná a lakovaná v barvě vozidla, ale vzhledem k předchozím majitelům respektive k jejich umění řídit automobily si žádaly minimálně nový lak nebo výměnu kvůli jejich deformaci a oděrkám na skeletech.

Vzhledem k vymoženostem, kterými Cadillac v roce 1988 disponoval, možnost sklápění bočních zrcátek se vůbec nezabýval a tak se u mnoha modelů můžeme dočkat toho, že při kolizi zrcátka s jakoukoliv překážkou dojde k poškození zrcátka a pokud je náraz velký, může dojít i k deformaci dveřního rámu, kdy ještě předchází deformace čí zborcení fixační podložky zrcátka tzv. trojúhelníčku.

To se také na mém vozidle některému z předchozích majitelů stalo a neumělá oprava způsobila to, že zrcátko nesedělo v rámu dveří, tak jak by mělo.

I samotná deformace skeletů zrcátek svědčila o tom, že se s vozidlem se naučilo jezdit pár řidičů.

Vzhledem k tomu, že skelety zrcátek jsou zhotoveny z práškového kovu, bylo jasné, že oprava nebude jednoduchá.

Podařilo se mi sehnat zrcátka v perfektním stavu z vrakoviště a tak jsem zvolil cestu náhrady za jiné. Potíž ovšem byla taková, že získaná zrcátka byla z vozu Eldorado a tak trojúhelníčky měli jiný úhel sevření vzhledem k tomu, že Eldorado je dvoudveřové a Seville je čtyřdveřový sedan. Bylo tedy zapotřebí poškozený trojúhelník na pravé straně opravit. Vzhledem k tomu, že tento trojúhelník je také z práškového kovu a tedy odpadá způsob opravy vařením, musel jsem zvolit cestu lepení a domodelování chybějících partií.

Na fotografiích můžete vidět, jak je zrcátko fixováno ve dveřním rámu. Některé detaily na amerických vozech normálního člověka skutečně vyvedou z míry, jak je všechno překombinováno a zbytečně složité.

trojúhelníček zrcátko rozebrané zrcátko

Marek Doubrava

1988 Cadillac Seville Elegante

Nahoru

(c) 2005-2016 Cadillac klub Česká republikawww.cadillac.czcadillac@cadillac.cz

Cadillac klub na ČR Facebooku, USMotors - magazín nejen o amerických autech

 

Stránky provozuje spolek Cadillac klub Česká republika, z. s. Cadillac klub Česká republika není provozován společností Generals Motors LLC ani jinými jejími spolupracujícími subjekty. Tyto stránky nejsou provozovány společností Generals Motors LLC ani jinými jejími spolupracujícími subjekty. Slova "Cadillac" jsou použita pouze k identifikaci stránek a produktů, a neznamenají příbuzenství nebo souvislost s výrobcem, nebo prodejci této značky. Všechny ostatní obchodní značky a jména jsou majetkem jejich vlastníků a jsou použity pouze k identifikaci produktů, a neoznačují nějaké příbuzenství nebo spojitost mezi stránkami a majitelem obchodní značky. Tyto stránky jsou určené pouze k informaci pro členy a příznivce Cadillac klubu Česká republika. Informace na těchto stránkách vyjadřují názory individuálních osob, které nemají odpovědnost za použití těchto informací.