Cadillac klub Česká republika

Oprava zadního nárazníku

1988 Cadillac Seville Elegante

Oprava zadního nárazníku byla na místě hned ze dvou důvodů. Prvním bylo zjevné poškození drobnými odřeninami, které rušily celkový vzhled samotného vozu, ale hlavně takzvaná evropská úprava vozidla, která spočívala v montáži zadních mlhových světel do skeletu nárazníku, což znamenalo nechutný zásah do nárazníku a celá úprava měla za následek hrubé porušení estetického vzhledu celého vozidla, jen pro ukojení chtíče policistů a jejich nesmyslných zákonů, které jsou dnes jen k smíchu i malému děcku a profesionálům se z nich motá hlava.

Došlo tedy na demontáž celé zadní partie vozidla a následnému přestavení na původní stav, kdy jsem musel takto poškozený nárazník zavařit a zakytovat do původního stavu.

Vzhledem k tomu, že jsem celou zadní partii přestavil do US. verze, bylo nutné nahradit plato na evropskou SPZ za originální licence plate se zpátečkovými světly a integrovaným osvětlením SPZ. To se také podařilo a tak na pořízené fotodokumentaci můžete posoudit, zda požadované evropské úpravy jsou opravdu efektivní a hlavně citlivé k takovému vozu.

K lakování jsem použil původní technologie i barev, tedy barvy PPG. Vzhledem k pastovému podkladu je potřeba barvu i plnič změkčovat, aby nedocházelo k praskání na exponovaných místech.

sundaný nárazník bez mlhovek hotový nárazník

Marek Doubrava

1988 Cadillac Seville Elegante

Nahoru

(c) 2005-2016 Cadillac klub Česká republikawww.cadillac.czcadillac@cadillac.cz

Cadillac klub na ČR Facebooku, USMotors - magazín nejen o amerických autech

 

Stránky provozuje spolek Cadillac klub Česká republika, z. s. Cadillac klub Česká republika není provozován společností Generals Motors LLC ani jinými jejími spolupracujícími subjekty. Tyto stránky nejsou provozovány společností Generals Motors LLC ani jinými jejími spolupracujícími subjekty. Slova "Cadillac" jsou použita pouze k identifikaci stránek a produktů, a neznamenají příbuzenství nebo souvislost s výrobcem, nebo prodejci této značky. Všechny ostatní obchodní značky a jména jsou majetkem jejich vlastníků a jsou použity pouze k identifikaci produktů, a neoznačují nějaké příbuzenství nebo spojitost mezi stránkami a majitelem obchodní značky. Tyto stránky jsou určené pouze k informaci pro členy a příznivce Cadillac klubu Česká republika. Informace na těchto stránkách vyjadřují názory individuálních osob, které nemají odpovědnost za použití těchto informací.