Cadillac klub Česká republika

Zvlněné kotouče brzd

1979 Cadillac Eldorado Biarritz

Mezi ukazateli tohoto problému je nepravidelný účinek při sešlápnutí brzdového pedálu, který se projevuje pulsováním pedálu zpět do nohy. Někdy je tento puls citelný jen při vyšších rychlostech a následném intenzivním brždění a následně dochází i ke chvění celého vozidla. Při malém zkřivení kotoučů se tento problém ukazuje jen při drobném dobržďování a to pohupováním vozidla, kdy většinou pedál nepulsuje.

Tato nepříjemná závada je lehce odstranitelná. Pokud kotouče ještě dosahují předepsané tloušťky, je možené jejich srovnání pomocí stočení na soustruhu. U vzduchem chlazených kotoučů je dobré použít pískování a otryskat zrezlé kanálky chlazení.

kotouče brzd kotouče brzd

Marek Doubrava

1979 Cadillac Eldorado Biarritz

Opravy

Nahoru

(c) 2005-2016 Cadillac klub Česká republikawww.cadillac.czcadillac@cadillac.cz

Cadillac klub na ČR Facebooku, USMotors - magazín nejen o amerických autech

 

Stránky provozuje spolek Cadillac klub Česká republika, z. s. Cadillac klub Česká republika není provozován společností Generals Motors LLC ani jinými jejími spolupracujícími subjekty. Tyto stránky nejsou provozovány společností Generals Motors LLC ani jinými jejími spolupracujícími subjekty. Slova "Cadillac" jsou použita pouze k identifikaci stránek a produktů, a neznamenají příbuzenství nebo souvislost s výrobcem, nebo prodejci této značky. Všechny ostatní obchodní značky a jména jsou majetkem jejich vlastníků a jsou použity pouze k identifikaci produktů, a neoznačují nějaké příbuzenství nebo spojitost mezi stránkami a majitelem obchodní značky. Tyto stránky jsou určené pouze k informaci pro členy a příznivce Cadillac klubu Česká republika. Informace na těchto stránkách vyjadřují názory individuálních osob, které nemají odpovědnost za použití těchto informací.