Cadillac klub Česká republika

Restaurování předních blatníků a podběhových kapes

1969 Cadillac De Ville Convertible

Někdo si myslí, že americké křižníky přes zimu zahálejí v garážích a jen dřímají s touhou po slunných letních dnech. Ne, není to pravda. Pavel a spousty ostatních majitelů takových vozů neustále opravují, upravují, ladí a vylepšují.

Tentokráte to bylo o nutné údržbě, o kterou si vůz říkal již delší dobu. Zub času se na každém voze podepisuje nejčastěji v podobě koroze a v tomto případě šlo o velice vážnou a rozsáhlou korozi předních kapes podběhů, prahových špiček a pak samotných spodních dílů blatníků.

Z jedné vody načisto se vzala i přední část kapoty která byla napadena korozí z vnitřní části a tudíž bylo nutné jak venkovní tak vnitřní plášť kapoty nahradit novým plechem. Zde je pár fotografií které ukazují rozsah napadení korozí a následné opravy.

kapota kapota spodek sloupku spodek sloupku

Marek Doubrava, Karel Beneš

1969 Cadillac De Ville Convertible

Nahoru

(c) 2005-2016 Cadillac klub Česká republikawww.cadillac.czcadillac@cadillac.cz

Cadillac klub na ČR Facebooku, USMotors - magazín nejen o amerických autech

 

Stránky provozuje spolek Cadillac klub Česká republika, z. s. Cadillac klub Česká republika není provozován společností Generals Motors LLC ani jinými jejími spolupracujícími subjekty. Tyto stránky nejsou provozovány společností Generals Motors LLC ani jinými jejími spolupracujícími subjekty. Slova "Cadillac" jsou použita pouze k identifikaci stránek a produktů, a neznamenají příbuzenství nebo souvislost s výrobcem, nebo prodejci této značky. Všechny ostatní obchodní značky a jména jsou majetkem jejich vlastníků a jsou použity pouze k identifikaci produktů, a neoznačují nějaké příbuzenství nebo spojitost mezi stránkami a majitelem obchodní značky. Tyto stránky jsou určené pouze k informaci pro členy a příznivce Cadillac klubu Česká republika. Informace na těchto stránkách vyjadřují názory individuálních osob, které nemají odpovědnost za použití těchto informací.