Cadillac klub Česká republika

Seville 1984 jako filmová kráska v zemi Dachen

Členové Cadillac klubu jsou nezřídka kdy osloveni aby jejich miláčci poctili svou účastí nějaké filmové natáčení. Někdy se jedná o běžné natáčení reklamního spotu a někdy se jedná o natáčení filmu, kdy je to práce náročná a dlouhodobá, tedy i vyčerpávající jak vůz tak majitele. Ovšem rukavice hozená v podobě natáčení mimo území naši republiky je již větším oříškem a to jak pro vůz samotný tak i majitele vozu.

Filmařský štáb si za svou oběť tentokráte vybral CADILLAC SEVILLE 1984 a jako lokaci záběrů bylo vybráno Rumunsko. Asi nejladnější karosářská verze, kterou kdy Cadillac vypustil ze svých závodů, se tedy naložila na odtahový speciál a po vyřízení všech cestovních formalit vyrazila vstříc rumunským Alpám.

Rumunsko, země všudypřítomných Dacií která se dnes hrdě tyčí včleněna v Evropské Unii, je zemí vskutku zajímavou a plnou naprostých paradoxů. To, že Rumuni nemají ani kilometr dálnice, ale ihned po projetí hranic si musíte koupit takzvanou Rovinětu, která plní vlastně roli dálniční známky, je prvním paradoxem.

Silniční infrastruktura je vskutku zajímavá a kvalitu cest shrnul můj kolega při jízdě jejich nejhlavnější republikovou magistrálou slovy: tohle je jako silnice na Mělník, tak by mne pak zajímalo, jak vypadají jejich trojky. To ovšem neměl vyslovovat, poněvadž jejich silnici třetí třídy jsme záhy poznali při jedné z několika objížděk. Taková silnice se podobala komunikaci vedoucí k vesnické betonárce.

Pár fotek pro dokreslení atmosféry z cesty a samotné filmové práce.

Cadillac v Rumunsku Cadillac v Rumunsku Cadillac v Rumunsku Cadillac v Rumunsku Cadillac v Rumunsku Cadillac v Rumunsku Cadillac v Rumunsku

Marek Doubrava

léto 2007

1984 Cadillac Seville

Naše akce 2007

Nahoru

(c) 2005-2016 Cadillac klub Česká republikawww.cadillac.czcadillac@cadillac.cz

Cadillac klub na ČR Facebooku, USMotors - magazín nejen o amerických autech

 

Stránky provozuje spolek Cadillac klub Česká republika, z. s. Cadillac klub Česká republika není provozován společností Generals Motors LLC ani jinými jejími spolupracujícími subjekty. Tyto stránky nejsou provozovány společností Generals Motors LLC ani jinými jejími spolupracujícími subjekty. Slova "Cadillac" jsou použita pouze k identifikaci stránek a produktů, a neznamenají příbuzenství nebo souvislost s výrobcem, nebo prodejci této značky. Všechny ostatní obchodní značky a jména jsou majetkem jejich vlastníků a jsou použity pouze k identifikaci produktů, a neoznačují nějaké příbuzenství nebo spojitost mezi stránkami a majitelem obchodní značky. Tyto stránky jsou určené pouze k informaci pro členy a příznivce Cadillac klubu Česká republika. Informace na těchto stránkách vyjadřují názory individuálních osob, které nemají odpovědnost za použití těchto informací.