Cadillac klub Česká republika

6th American Cars Meeting Brno 2005

15. – 16. července

Sraz všech srazů, mekka amerikanistů - každý tomu říká jinak. Ale všichni se nakonec potkají na stejném místě.

Brno a sraz již tradičně pořádaný Pavlem Čáslavou slibuje hromadu zábavy, krásné baby smyslně se vlnící kolem křivek amerických silničních křižníků a hlavně krásné počasí. Pavla začínáme vážně podezírat, že vzývá Guru, nebo má vysoce postavenou osobnost na ministerstvu počasí, neboť jeho srazy jsou slunečné. A protože je Pavel maximalista, musím mu to slunce vytknout, letos si ho objednal až příliš.

Náš klub do Brna vyrazil již v pátek odpoledne a zvolil cestu mimo dálnici, která je velice příjemná, nenaleznete na ní kolony, zúžení a dálniční šílence, co pokouší, zda se jim ručička tachometru je schopna schovat do popelníku v palubní desce.

Po několika příjemných zastávkách na občerstvení a neúspěšném hledání Oldova rybníku na koupání jsme v podvečer dorazili do Brna, kde již program běžel v plném proudu. Náš klub strávil páteční večer ve stínu klubového stanu, kde proběhlo obvyklé grilováníčko masíček a dekadentní obžerství, které podpořil značnou měrou Borek Veleba a jeho domácí chléb.

Probuzení do sobotního rána a následné pořadí: mytí vozidel a teprve posléze osobní hygiena nemůže milovníka motorismu nikterak překvapit. Možná je to tím, že jsme se probudili až moc pozdě a sluníčko už svítilo jak na Sahaře.

Náš klubový muskulant Honzík, proto je také prezident, musel použít opalovací krém s faktorem 10, aby ochránil své již tak skvěle opálené tělo. Mimochodem, svůj přirozený bronz označuje jako styl Řiditel Vápenky.

Najíždění na rampu, hostesky, živé kapely, spanilá jízda Brnem (mimochodem perfektné organizovaná) - to je klasická náplň Brněnského srazu, tentokráte zpestřená o pár maličkostí, které však potěší zejména škodolibého diváka. Oldovi se takto splnil jeho páteční sen pěkně se někde smočit ve vodě. A protože jsme nikde po cestě nenarazili na solidně vyhlížející rybník, měl možnost se omočit na rampě, kdy jeho vůz společně s ním vyráchaly v saponátu sličné děvy. Olda sklidil bouřlivý úspěch...

Kdo chtěl, mohl si za mrzký peníz praštit do japonské chlouby automobilového průmyslu. Myslím, že není nic lepšího než zprovodit ze světa něco, co bylo vyrobeno na základě průmyslové špionáže.

Nějaké to hrabáníčko se také našlo, a tak si myslím, že to, co ortodoxní amerikanista potřebuje, se na brněnském srazu našlo a bylo toho až do sytosti. Podívejte se společně s námi na pořízené fotografie a prožijte tak atmosféru burácejících motorů, lesknoucích se chromů a nádherných automobilů.

Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno Brno

Text: Marek Doubrava
Foto: Lukáš Vendlík

Naše akce 2005

Nahoru

(c) 2005-2016 Cadillac klub Česká republikawww.cadillac.czcadillac@cadillac.cz

Cadillac klub na ČR Facebooku, USMotors - magazín nejen o amerických autech

 

Stránky provozuje spolek Cadillac klub Česká republika, z. s. Cadillac klub Česká republika není provozován společností Generals Motors LLC ani jinými jejími spolupracujícími subjekty. Tyto stránky nejsou provozovány společností Generals Motors LLC ani jinými jejími spolupracujícími subjekty. Slova "Cadillac" jsou použita pouze k identifikaci stránek a produktů, a neznamenají příbuzenství nebo souvislost s výrobcem, nebo prodejci této značky. Všechny ostatní obchodní značky a jména jsou majetkem jejich vlastníků a jsou použity pouze k identifikaci produktů, a neoznačují nějaké příbuzenství nebo spojitost mezi stránkami a majitelem obchodní značky. Tyto stránky jsou určené pouze k informaci pro členy a příznivce Cadillac klubu Česká republika. Informace na těchto stránkách vyjadřují názory individuálních osob, které nemají odpovědnost za použití těchto informací.